Καμάντα – Μιτόμα καθάρισαν τις ΗΠΑ, 2-0 οι Ιάπωνες

εθνική ιαπωνίας

Κυνική η Ιαπωνία απέναντι στις ΗΠΑ σε φιλική αναμέτρηση στο Ντίσελντορφ.

Καμάντα και Μίτομα επέτρεψαν στην Ιαπωνία να πανηγυρίσει φιλική νίκη με σκορ 2-0 επί των Ηνωμένων Πολιτειών, σήμερα στο Ντίσελντορφ.

Ο Καμάντα άνοιξε τις αποστάσεις στο σκορ στο 24’, μία φάση που εξετάστηκε από VAR, προκειμένου να διαπιστωθεί εάν ο επιθετικός της Άιντραχτ Φρανκφούρτης ήταν οφσάιντ, ενώ ο εξτρέμ της Μπράιτον Μίτομα διαμόρφωσε το τελικό σκορ, δύο λεπτά πριν το τέλος της αναμέτρησης (88′).

Ο 28χρονος τερματοφύλακας της Άρσεναλ, Τέρνερ, κράτησε χαμηλά το σκορ για τις Ηνωμένες Πολιτείες, με μια σειρά από ωραίες αποκρούσεις στο δεύτερο ημίχρονο.

Οι Ιάπωνες θα εμφανιστούν στο έβδομο συνεχόμενο Παγκόσμιο Κύπελλο τον Νοέμβριο και βρίσκονται στον 5ο όμιλο με, Γερμανία, Ισπανία και Κόστα Ρίκα, ενώ οι ΗΠΑ στον 2ο όμιλο είναι μαζί με, Αγγλία, Ιράν και Ουαλία.

Boost νίκης στο Pamestoixima.gr: Για όσους θέλουν πιο πολλά!